Yamaç Paraşütü Eğitimi - Başlangıç Seviyesi İstanbul Program Detayı

 

Eğitimlerimiz Türk Hava Kurumu yamaç paraşütü eğitmen pilotlar  tarafından verilmektedir. Başlangıç eğitimlerimiz teorik ve pratik eğitim olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Teorik eğitim istnabuldaki ofisimizde  yapılmaktadır. Teorik eğitimin ilk üç gününde konu anlatımı olur ve tam katılım zorunludur. Üç günün ardından sınav yapılır. Sınav normal usüller ve acil durumlar olmak üzere iki aşamadan oluşmaktadır. Acil durumlar sınavından 100 üzerinden 100, normal usüllerden ise 100 üzerinden 75 alan adaylar sınavı başarıyla tamamlamış olurlar. Sınav sonunda en yüksek puanı alan 15 kişi pratik eğitime gitmeye hak kazanır.

Pratik eğitim havanın uygunluk durumuna göre İstanbul/Karaburun,İstanbul/Ormanlı,Tekirdağ/Çorlu-Uçmakdere, Sakarya/Serdivan  bölgelerinde yapılmaktadır. Bu bölgelere ulaşım bizim servis araçlarımızla sağlanır. Pratik eğitim ortalama 5 gün sürer. Pratik eğitim boyunca başlangıç pilotları yer çalışması, eğimli arazi koşusu, 5 nokta taklası, yedek atma, küçük tepe uçuşları ve irtifa uçuşları gibi eğitim aşamalarından geçerler. Yer çalışması ve eğimli arazi koşularında paraşütü kontrol etmeyi öğrenir, kalkış-iniş simülasyonu yaparlar. Tüm uçuşlar tek başına ve telsiz komutu eşliğinde yapılır.

Teorik ve pratik eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar Türk Hava Kurumu’ndan yamaç paraşütü başlangıç pilot lisansı (p2) alırlar.

 

Detaylı Bilgi ve iletişim için 0542 492 20 22

                                               0554 147 95 35

                                               This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments